Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

2018.04.23 - FASERFIX sistemos sumontuotos Design Hotels tinklo viešbutyje „PACAI“, Vilnius

Po dviejų metų istorinių Pacų rūmų rekonstrukcijos pačioje Vilniaus širdyje, atsidaro penkių žvaigždučių viešbutis. Pacų rūmai, menantys XVI amžių, yra įtraukti į kultūros paveldo objektų sąrašą, todėl jų restauracija, bei išlikusių autentiškų fasado ir interjero detalių išsaugojimas buvo išskirtinis uždavinys. Skelbiama, kad investicija į šį išskirtinės autentikos statinį, kuriame yra lankęsi Prancūzijos imperatorius Napoleonas Bonapartas, Rusijos imperatorius Aleksandras I, Lenkijos karalius ir Lietuvos Didysis Kunigaikštis Jonas Sobieskis, siekė apie 20 milijonų eurų.

Vienas iš daugelio rekonstrukcijos iššūkių buvo lietaus vandens, atitekančio nuo pastatų komplekso stogų ir vidinio kiemo nuvedimas į lietaus kanalizacijos tinklus. Naudoti įprastinių požeminio vamzdyno sistemų nebuvo galima dėl po pastatu esančių rūsių bei vertingų archeologinių sluoksnių. Projekto konsultantai ir inžinieriai nusprendė įrengti nematomą latakų sistemą po statinių komplekso vidinio kiemelio danga, kuri priima lietaus vandenį iš 30 lietvamzdžių bei nuo vidinio kiemelio ir nuveda apie 80m iki Didžiojoje gatvėje esančių požeminių tinklų.


FASERFIX SUPER 300 latakų sistema gaminama HAURATON GmbH & Co.KG iš plaušu armuoto vibropresuoto betono su kaliojo ketaus dangčiais ir grotelėmis atitiko projekto užduotį. Įrenginėjant šią sudėtingą konstrukciją, įmonė „Lonsta“ panaudojo daugiau kaip 240 m įvairių matmenų FASERFIX elementų, statybos objekte buvo atlikta daugiau kaip 50 pjovimo bei gręžimo įvairiais kampais operacijų sistemoje, pagamintoje iš stabilaus ir nesunkiai apdirbamo plaušu armuoto vibropresuoto betono. Akcentuotina, kad didžiausių elementų aukštis viršija pusę metro ir sveria daugiau kaip 150 kilogramų! Nepaisant minėtų sudėtingų gaminių apdirbimo objekte operacijų, kitų dalių subrangovų intensyvaus judėjimo aplink montuojamą sistemą, žiemos klimato sąlygų, neprireikė papildomų elementų, įgyvendinant projekto sprendinius. Visa ši „kanalų“ sistema slepiasi po grindiniu vidiniame kiemelyje ir lankantis pastebimos tik 7 kaliojo ketaus grotelės.

 
Design_hotels_Vilnius_1 FASERFIX
Design_hotels_Vilnius_2_FASERFIX
Design_hotels_Vilnius_3_FASERFIX
Design_hotels_Vilnius_4 FASERFIX
Design_hotels_Vilnius_5 FASERFIX
Design_hotels_Vilnius_6 FASERFIX
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy