Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

HAURATON sistemos naujojo prekybos centro prieigose Vilniuje, Lietuva

Vilniuje duris atveria pirmoji Baltijos šalyse IKEA parduotuvė

Šioje 26 tūkst. kvadratinių metrų parduotuvėje, kaip ir kitose 340 parduotuvių visame pasaulyje, siūlomi sprendimai kiekvienam Jūsų namų kampeliui. Remiantis rinkos analitikų teiginiais, „Ikea“ baldai išsiskiria dizainu ir nedidelėmis kainomis. Į „Ikea“ prekės ženklu pažymėtos parduotuvės statybą investavo Islandijos kapitalo bendrovė „Felit“.

Šio objekto statybos pasižymėjo išskirtinai aukštais sklypo formavimo, projekto rengimo, pastato ir infrastruktūros statybos tempais, kartu įgyvendinant specifinius miesto, ir užsakovo iškeltus reikalavimus.

Simbolinė kapsulė buvo užkasta Žirnių gatvėje esančiame 14 ha sklype mažiau nei prieš metus. Gamtos sąlygos, anksti atėjusi ir ilgai užsitęsusi žiema buvo papildomas iššūkis pagrindiniam rangovui AB "YIT Kausta" pasirinkti tinkamas technologijas ir medžiagas.

Siekiant optimaliai išspręsti nuo didžiulių kietų dangų plotų susidarančių paviršinių (lietaus) nuotekų išleidimo į šioje miesto dalyje ir taip labai apkrautus miesto lietaus nuotekų tinklus problemą, buvo suformuluota užduotis - taikyti naujausias vandens sukaupimo ir infiltravimo sklypo ribose technologijas.

Intensyvaus lietaus atveju buvo numatyta sistema, galinti didesniame nei 3 m gylyje sukaupti ir sugerdinti į gruntą kelis šimtus kubinių metrų lietaus nuotekų nuo prekybos paskirties pastato stogo. Taip ženkliai sumažinant iš viso sklypo išleidžiamų į miesto tinklus lietaus nuotekų bendrą kiekį bei momentinį debitą.

Bendrų konsultacijų tarp užsakovo, pagrindinio rangovo, projektuotojų ir konkuruojančių gamintojų metu minėtai funkcijai atlikti buvo parinkta Vokietijoje gaminama DRAINFIX TWIN infiltracinė sistema.

DRAINFIX TWIN modulinė paviršinių nuotekų kaupimo-infiltravimo sistema gali akumuliuoti didelį vandens tūrį mažoje erdvėje; kombinuojant elementus tarpusavyje išgaunamos įvairios išdėstymo sklype konfigūracijos, suformuojamas ypač didelis sistemos infiltracinis paviršius. Pagal gamintojo pateikiamas rekomendacijas ir pjūvius sistema gali būti montuojama po asfalto danga. Elementai yra mažo svorio ir nesudėtingai montuojami.

HAURATON GmbH & Co.KG įmonė pagal projektuotojų pateiktus duomenis, kompiuterinės programos pagalba įvertina reikalingos sistemos tūrį bei jai įrengti naudotinų medžiagų poreikį. Įmonės atstovai konsultuoja rangovus montavimo darbų metu.

Nepaisant įtempto darbų grafiko ir atšiaurių klimato sąlygų sistemos montavimo metu, sniego ir šalčių, sistemos montavimas vyko pagal planą.

Taip pat, beveik 6 metrų gylyje buvo sumontuotas naftos produktų atskirtuvas - AQUAFIX, seriją „K“.

IKEA Vilniuszoom
IKEA infiltraciniai elementaizoom
IKEA Vilnius infiltracijazoom
infiltracinė tranšėjazoom
infiltracijos elementų montavimaszoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy