Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Intermodalinio terminalo statyba, Kaunas, Lietuva

Siekdama išnaudoti Lietuvos, kaip tranzitinės šalies, geografinį privalumą, padidintį teikiamų paslaugų konkurencingumą bei mažinti neigiamą krovinių gabenimo poveikį aplinkai, AB „Lietuvos geležinkeliai“ ėmėsi intermodalinių terminalų projektų. Vienas iš jų - „Intermodalinio terminalo Kauno viešajame logistikos centre projektavimas ir statyba“.

Projekto įgyvendinimo vieta, Palemonas, Kauno rajone buvo pasirinktas kaip patogus šalies geografinis centras – čia išvystyta geležinkelio infrastruktūra bei patogus susisiekimas su pagrindiniais šalies keliais (A1 ir A6 greitkeliai, kt.), greta – I ir IX transporto koridoriai, tarptautinis Kauno oro uostas, gana netoli ir Klaipėdos, Kaliningrado jūrų uostai, atveriantys kelius į Vakarų, Rytų Europos rinkas, NVS šalis.

Daugiau kaip 26 mln. eurų vertės projektas buvo finansuojamas LR Vyriausybės, bei pasitelkiant ES Sanglaudos fondo paramą.

Šio sudėtingo logistikos mazgo projektą parengė UAB „Tiltų ekspertų centras“ kartu su partnerėmis UAB „Hidrostatyba“ ir Vokietijos kompanija „Eisenbahn – und Bauplanungsgesellschaft mbH Erfurt“.

2013 m.  pavasarį AB „Lietuvos geležinkeliai" ir viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė „Fegda" pasirašė Kauno viešojo logistikos centro Intermodalinio terminalo rangos darbų sutartį, pagal kurią rangovas projekte numatytus darbus įsipareigojo atlikti per 14 mėnesių.

Paviršinių nuotekų surinkimui nuo terminalo dangų buvo pasirinkta efektyvesnė linijinė sistema, kuriai investuotojas ir projektuotojai iškėlė atsparumo maksimaliai apkrovai F900 pagal LST EN 1433 ir didelio hidraulinio pralaidumo reikalavimus.

Šiuos reikalavimus atitiko HAURATON GmbH & Co.KG (Vokietija) gaminama FASERFIX SUPER 200 sistema iš plaušu armuoto betono su kaliojo ketaus grotelėmis. Grotelės turi dvigubą rakinimo sistemą: patentuotą bevaržtę fiksavimo sistemą „SIDE-LOCK“ ir galimybę užrakinti groteles 4 varžtais.

Tinkmai sumontuota, sistema yra atspari didelėms mechaninėms apkrovoms, kurios būdingos daugiau nei 35 tonas sveriančių konteinerių sandėliavimo aikštelėms, nes latako sienelių storis 45mm ir plaušu armuoto betono gaminys gerai sukimba bei dirba su gelžbetonio pamatu liejamu statybos aikštelėje.

Ši sistema, lyginant su konkurentų, išsiskiria nesudėtingu aptarnavimo eksploatacijos metu - kaliojo ketaus grotelės nesudėtingai atrakinamos ir latakas gali būti išvalomas nenaudojant jokios specialios technikos.

Latakų sistema pasižymi dideliu skerspjūviu ir hidrauliniu pralaidumu, nes projekte numatytas maksimalus atstumas tarp ištekėjimo dėžių 100m, taip pat latakai be vidinio ar teritorijos nuolydžio.

Dėl įtempto darbų grafiko rangovas kėlė aukštus reikalavimus ir tiekimo terminams į statybos aikštelę; užsakyti gaminių kiekiai tam tikrais atvejais turėjo būti per savaitę patiekiami iš gamyklos esančios Rastatt mieste Pietų Vokietijoje į statybos aikštelę Palemone.

Iš viso buvo sumontuota daugiau kaip 770m latakų.

Daugiau apie projektą:

Kauno Intermodalinis terminalas


Kauno viešasis logistikos centras, nuotrauka http://intermodalcenter.ltzoom
Kauno viešasis logistikos centras, nuotrauka http://intermodalcenter.ltzoom
Kauno viešasis logistikos centras, FASERFIX SUPER 200 latakaizoom
Kauno viešasis logistikos centras, FASERFIX SUPER 200 tipas 010zoom
Kauno VLC, latakai FASERFIX SUPER 200zoom
Kauno VLC, latakai FASERFIX SUPER 200 tipas 010zoom
Kauno viešasis logistikos centras, latakaizoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy