Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Latvijos Nacionalinės Bibliotekos prieigose sumontuoti HAURATON latakai

Ketvirtį milijardo eurų kainavęs Latvijos Nacionalinės bibliotekos projektas „Šviesos pilis“ yra vienas ambicingiausių ir technologiškai sudėtingiausių projektų Latvijos valstybės istorijoje. Projektą įgyvendino trys didelės Latvijos statybų bendrovės "Skonto Buve", " RBS Skals" ir "RE & RE". Per penkis metus prie projekto dirbo virš 400 žmonių kurie pastatė 45 000 m2 metrų ploto ir 170 m aukščio (aukštis sulig 68 aukštų pastatu) pastatą. Statybų metu buvo sunaudota 44000 m3 betono, 600 t plieno, 540 km kabelių, 150 km vamzdynų ir 4,2 milijonų darbo valandų.

Latvijos Nacionalinė Biblioteka yra ne vien Latvijos finansinio ir architektūrinio pajėgumo įrodymas, bet ir svarbus simbolis Latvijos žmonėms (šiuo metu Latvija yra Europos kultūros sostinė). 2014 m., kai projektas buvo užbaigtas, tūkstančiai žmonių suformavo gyvą 3,5 km grandinę ir iš rankų į rankas siuntė knygas iš senosios bibliotekos į „Šviesos pilį“!

HAURATON gamintojo atstovams Latvijoje šis projektas yra svarbus laimėjimas. Pradiniame etape buvo numatytas kitas lietaus nuotekų latakų gamintojas, tačiau nebuvo detaliai įvertinta montavimo situacija. Statybų metu pateikta informacija apie HAURATON gaminamos sistemos montavimo privalumus ir tikslios konsultacijos įtikino užsakovus, ir rangovus persvarstyti pirminius sprendinius. Statybų kompanijai pradėjus derybas su HAURATON atstovais, pagrindai latakų montavimui jau buvo įrengti. Tai apsunkino montavimo darbus, tačiau, šiam objektui buvo sukurti individualus sprendimai, kurie padėjo sėkmingai įgyvendinti projektą.

Projekte buvo panaudoti dviejų tipų latakai. Paradinėje dalyje nuo marmuro plokščių lietaus vanduo surenkamas RECYFIX PLUS 100 latakais su D400 klasės GUGI dizaino tinklinėmis grotelėmis iš kaliojo ketaus, padengto specialia KTL danga.
Dėl aukščių skirtumo prie pagrindinio įėjimo į biblioteką buvo pasirinkti latakai FASERFIX KS 100 su vidiniu dugno nuolydžiu ir su D400 klasės GUGI dizaino tinklinėmis grotelėmis iš kaliojo ketaus, padengto specialia KTL danga. Dugno nuolydžio pagalba vanduo buvo nukreiptas norima kryptimi prieš dangos paviršiaus nuolydį.


HAURATON latakai prie Latvijos nacionalinės bibliotekos zoom
HAURATON latakai prie Latvijos nacionalinės bibliotekos zoom
HAURATON latakai prie Latvijos nacionalinės bibliotekos zoom
HAURATON latakai prie Latvijos nacionalinės bibliotekos zoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy