Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Viena iš didžiausių nuotekų valyklų Lenkijoje – „Čaika“

Oczyszczalnia ścieków CZAJKA - odwodnienia liniowe FASERFIX BIGzoom

Plėtra ir modernizavimas

Nuotekų valykla „Čaika“ buvo suprojektuota XXa. septintajame dešimtmetyje, o pradėta eksploatuoti 1991 metais. Valykla yra į šiaurės rytus nuo Varšuvos ir užima daugiau nei 52 ha plotą. Dėl naujų Europos Sąjungą reikalavimų valyklą buvo būtina rekonstruoti.

Prieš vykdant modernizaciją buvo suformuluoti tokie uždaviniai:

• pagerinti nuotekų išvalymo rodiklius;
• padidinti našumą nuo 240 000m3/d. iki 435 300m3/d.;
• pritaikyti nuotekų priėmimui iš centrinės bei šiaurinės Varšuvos dalių;
• išspręsti maksimalaus lietaus nuotekų debito problemą;

Šio modernizavimo tikslas buvo, be kita ko, jau esančių įrenginių pakeitimas modernesniais ir efektyvesniais bei būtinybė atitikti šiuolaikinius nuotekų tvarkymo kokybės standartus.

HAURATON specializuojasi paviršinių nuotekų surinkimo sistemų gamyboje ir taikyme

HAURATON Lenkija įmonė 2010 metų pabaigoje pateikė FASERFIX ® BIG latakų sistemą ir AQUAFIX atskirtuvus gelžbetonio talpose. Bendradarbiaujant su generaliniu rangovu buvo sumontuota FASERFIX ® BIG SL sistema. Šį latakų sistema montuojama greitai ir be papildomų apkrovą paskirstančių betono konstrukcijų.

Šio projekto inžinieriams teko didelė atsakomybė, nes jiems reikėjo suderinti tokius iššūkius, kaip investicijų dydis, kokybiškai atlikti darbai statybų aikštelėje ir tinkamas gaminių parinkimas bei montavimas. HAURATON įmonės gaminių sistemos atitiko iškeltus reikalavimus. Tai buvo viena iš didžiausių investicijų regione 2010 metais.

Kompleksinės lietaus surinkimo sistemos

Privažiavimo keliuose ir pastatų prieigose buvo naudojami latakai FASERFIX ® BIG BL ir FASERFIX® KS 150. Latakų sistemos pasižymi tuo, kad jų apatinė dalis yra pagaminta iš plienu armuoto betono ar plaušu armuoto presuoto betono. Šie latakai išsiskiria ypač aukštu briaunų mechaniniu atsparumu; briaunos yra apsaugotos plieno konstrukcija. Į šiuos latakus yra montuojamos kalaus ketaus grotelės, kurios fiksuojamos bevaržte HAURATON sukurta rakinimo sistema SIDE-LOCK® 12-oje taškų viename latako metre.

BIG BL latakas yra 4m ilgio, sveria 2 tonas, tad montavimas vyko kur kas greičiau ir efektyviau nei buvo numatyta pagal darbo grafiką. FASERFIX BIG BL latako grotelės gali būti papildomai tvirtinamos 4 varžtais.

Paviršinės nuotekos iš linijinės latakų sistemos yra valomos AQUAFIX ® S smėliagaudėse ir AQUAFIX ® K bei AQUAFIX SK2BP koalescenciniuose naftos produktų atskirtuvuose, kurių talpa pagaminta iš monolitinio gelžbetonio.

Latakas iš plaušu armuoto presuoto betono FASERFIX KSzoom
Latakas iš plienu armuoto betono FASERFIX BIG SLzoom
Latakas iš plienu armuoto betono FASERFIX BIG SLzoom
Latakas iš plienu armuoto betono FASERFIX BIG BLzoom
Latakas iš plienu armuoto betono FASERFIX BIG BLzoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy