Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Drenažo technologijos Olimpinėms žaidynėms

HAURATON paviršinių nuotekų drenažo sistemos pasirinktos daugiaaukštės kelių sankryžos ir traukinių stoties statybose 2014 žiemos Olimpinių žaidynių sostinėje Sočyje

Žaidynių organizatoriai, besirengdami sporto šventei investavo į didelius infrastruktūros projektus. Buvo nutiestos naujos transporto jungtys tarp Olimpinio kaimelio, viešbučių kvartalų ir sporto objektų. Du dideli infrastruktūros projektai buvo įgyvendinami naudojant HAURATON drenažo sistemas, pagamintas pietvakarių Vokietijoje.

Patikimas paviršinių nuotekų surinkimas visuose lygiuose
Statydami svarbų Olimpinio miesto transporto mazgą, inžinieriai pasirinko HAURATON gaminius. Infrastruktūros objektams skirta FASERFIX KS latakų sistema, sukurta lietaus nuotekų sistemų specialistų iš Vokietijos Badeno regiono, buvo suprojektuota daugiaaukštės kelių sankryžos statybos projekte Sočyje. Siekiant užtikrinti tolygų transporto srautą, buvo suprojektuotos daugiaaukštės estakados, leidžiančios išvengti sankryžų. Dėl projekto sudėtingumo ypatingi reikalavimai buvo keliami paviršinių nuotekų surinkimo sistemai. Vanduo nuo kelių, esančių žemės paviršiaus lygyje, gali būti nuvedamas tiesiai ant grunto. Tuo tarpu lietaus vanduo nuo viadukų turi būti surenkamas išbaigta ir patikima drenažo sistema. Šiuos reikalavimus atitiko tvirti, pasižymintys puikiomis hidraulinėmis savybėmis latakai su aukštas apkrovas atlaikančiomis kaliojo ketaus grotelėmis. Iš viso statant daugiaaukštę kelių sankryžą buvo sumontuota 2200 tiesinių metrų FASERFIX latakų. Taip pat projekte sumontuoti du dideli HAURATON pagaminti AQUAFIX naftos produktų atskirtuvai, skirti efektyviam lietaus nuotekų valymui.


Ilgaamžė ir nerūdijanti sistema Adlerio geležinkelio stotyje
Kitas didelis projektas, kuriam paviršinių nuotekų drenažo sistemas tiekė šeimai priklausanti įmonė iš pietvakarių Vokietijos, buvo Adlerio traukinių stotis. Traukinių stotis aptarnauja Adlerio miestelio, įsikūrusio netoli Sočio, svečius ir gyventojus. Miestelyje pastatytas Olimpinis stadionas ir keturi kiti sporto objektai, kuriose šiuo metu vyksta varžybos. Šalia kitų renginių mieste vyksta žaidynių atidarymo ir uždarymo ceremonijos.


Nauja geležinkelio stotis išsiskiria futuristinio stiliaus pastatais. Šalia esančioje daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje buvo sumontuotos patikimos RECYFIX PLUS ir RECYFIX STANDARD latakų sistemos. Šioje vietoje idealiai tiko žemo aukščio latakai pritaikyti daugiaaukštėms ir požeminėms aikštelėms. Tokie latakai buvo lengvai integruoti į aikštelės grindų konstrukciją.
Kitas geležinkelio stoties projekte sumontuotų latakų pranašumas yra poliolefinų medžiaga, iš jos pagaminti latakai visiškai nerūdija. Taip pat specialia KTL danga padengtos kaliojo ketaus grotelės yra tokios pat atsparios aplinkos poveikiui kaip ir latakai. Gaminiai nebijo šalčio ar kelio druskų, nerūdija ir ilgus metus išlaiko pirminę prekinę išvaizdą. Šie patvarūs HAURATON latakai buvo sumontuoti ir peronuose.


Net ir po Žiemos olimpinių žaidynių pabaigos Adlerio traukinių stotis išliks svarbiu transporto sistemos mazgu jungiančiu geležinkelio, kelių, oro, o ateityje ir jūros kelius. Iš viso šiame projekte buvo sumontuota 2300 linijinių metrų RECYFIX latakų.

Siekiant užtikrinti tolygų transporto srautą, buvo suprojektuotos daugiaaukštės estakadoszoom
Siekiant užtikrinti tolygų transporto srautą, buvo suprojektuotos daugiaaukštės estakados
FASERFIX KS latakai prie kelio zoom
FASERFIX KS latakai prie kelio
Tvirti, pasižymintys puikiomis hidraulinėmis savybėmis latakai su aukštas apkrovas atlaikančiomis kaliojo ketaus grotelėmiszoom
Tvirti, pasižymintys puikiomis hidraulinėmis savybėmis latakai su aukštas apkrovas atlaikančiomis kaliojo ketaus grotelėmis
AQUAFIX naftos produktų atskirtuvai, skirti efektyviam lietaus nuotekų valymuizoom
AQUAFIX naftos produktų atskirtuvai, skirti efektyviam lietaus nuotekų valymui
Nauja Adler geležinkelio stotis yra kertinis Juodosios jūros regiono transporto sistemos mezgas zoom
Nauja Adler geležinkelio stotis yra kertinis Juodosios jūros regiono transporto sistemos mezgas
HAURATON latakai buvo sumontuoti ir Adler geležinkelio stoties peronuosezoom
HAURATON latakai buvo sumontuoti ir Adler geležinkelio stoties peronuose
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy