Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

RECYFIX STANDARD 200 latakai įrengti Anykščiuose, Lietuva

Anykščiuose, kairiajame Šventosios upės krante, nusidriekė naujas pėsčiųjų-dviračių takas.

Šių metų viduryje Anykščių rajono savivaldybės administracija baigė įgyvendinti „Viešosios turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo infrastruktūros plėtra Šventosios upės kairiajame krante, Anykščių mieste“ projektą. Pasinaudojant Europos Sąjungos paramos galimybėmis, projektas buvo finansuojamas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 1 prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonę „Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimas infrastruktūros kūrimas ir plėtra“.


Projekto metu įrengtas daugiau nei 4 kilometrų ilgio pėsčiųjų – dviračių takas, pilnai pritaikytas sportui, ekologiniam, pažintiniam ir kultūriniam bei sveikatingumo turizmui. Įrengtos poilsio ir sustojimo aikšteles, medinė prieplauka pramoginiam laivui, prieplaukos baidarėms, apžvalgos aikštelės – terasos, įrengtas švyturys, sutvarkytos esamos maudyklos, įrengtos žaidimų aikštelės, intensyvaus poilsio ir paplūdimio žaidimų zonos, riedučių trasa, pastatas – viešojo turizmo trasai aptarnauti, įrengtas 9 vietų kempingas, atsirado mažosios architektūros elementai , atlikti esamų įlankų, maudyklų pakrančių bei kūdros valymo darbai, landšaftiniai tvarkymo darbai.


Per dvejus metus projekte numatytus darbus atliko vokiečių kapitalo įmonė „Josef Mobius Bau-Aktiengesellschaft“. Subrangovais buvo samdomos ir Anykščių statybos įmonės „Anrestas” bei „Termotaupa”.


Lietaus nuotekų šalinimui nuo centrinės pėsčiųjų tako dalies dangos bei kempingo vejos-aikštelės įrengimui taip pat buvo panaudotos vokiškos medžiagos. Miesto centrinėje dalyje, šalia užtvankos esančios tako dalies paviršiniam drenažui buvo pasirinkti HAURATON GmbH & Co. KG įmonės gaminami RECYFIX STANDARD 200 latakai. Šie lietaus latakai išsiskiria savo lengvasvore ir mechaniškai atsparia apatine dalimi, pagaminta iš poliolefinų, o GUGI dizaino tinklinės grotelės iš kaliojo ketaus buvo padengtos specialia antikorozine KTL danga. Tokios komplektacijos latakų sistemos panaudojimas užtikrina ne tik tinkamus hidraulinius parametrus, bet ir viešajai erdvei tinkamą estetinę išvaizdą. Latakus montavę aplinkotvarkos specialistai iš įmonės „Anrestas“ įvertino lengvasvorę konstrukciją, „liežuvėlio-įpjovos jungtis“ leidžiančias gaminius montuoti lanku bei kiekviename elemente suformuotas vietas vertikaliam vamzdynų pajungimui.

HAURATON gaminamos RECYFIX®GREEN korinės vejos sutvirtinimo panelės buvo panaudotos kempingo aikštelės įrengimui. Šios sistemos įrengimas leidžia naudoti vejos plotus laikinam automobilių stovėjimui ir kartu nėra būtinybės spęsti lietaus nuvedimo klausimus nuo tokių „dangų“.


UAB „Anrestas“ rekomendacinis raštas

 
RECYFIX STANDARD 200 latakaizoom
latakų montavimaszoom
RECYFIX STANDARD 200 latakai Anykščiuosezoom
Latakai įrengti Anykščiuose, Lietuvazoom
RECYFIX®GREEN korinė žolės panelėzoom
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy