Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Jungtinis gyvybės mokslų centras, Vilnius, Lietuva

2016 m. kovo mėn, Vilniaus universiteto akademiniame miestelyje, Saulėtekio alėja 9, Vilniuje, buvo oficialiai atidarytas naujas mokslinių tyrimų ir studijų reikmėms pritaikytas Jungtinio gyvybės mokslų centro pastatas (JGMC). Centro bendras plotas yra 24 tūkst. kv.m.
Gyvybės mokslų tyrimų ir studijų centras sustiprins biochemijos, biotechnologijos, molekulinės biologijos, genetikos, neurobiologijos, molekulinės medicinos ir kitų susijusių krypčių mokslinius tyrimus, studijas ir technologinę plėtrą.

JGMC projektą įgyvendino Vilniaus universitetas su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu ir Vilniaus universiteto Onkologijos institutu. Centro Techninį projektą parengė UAB ,,Viltekta", UAB ,,Architektūros linija" ir UAB ,,Ekoprojektas". Rangos darbus atliko AB „Panevėžio statybos trestas“.

Pastatas išsiskiria ne tik savo paskirtimi, architektūrine išraiškos forma, bet ir naudotais inžineriniais sprendimais pastato viduje bei išorėje. Dalis lietaus vandens, surinkto nuo nelaidžių dangų, sugerdinamas tame pačiame sklype, saugant miesto centralizuotus tinklus nuo patvankos ir siekiant minimizuoti įtaką vandens apykaitos ciklui. Panaudoti Vokietijos gamintojo HAURATON GmbH&Co.KG DRAINFIX BLOC – ypač stabilūs akumialiaciniai-infiltraciniai moduliai.

Lietaus nuotekų surinkimui nuo nelaidžių dangų panaudotos modernios latakų sistemos iš kompozitinių medžiagų, kurių gamybai ir transportavimui sunaudojami ženkliai mažesni energetinių resursų kiekiai, nei analogiškos paskirties polimerbetonio latakų sistemoms. RECYFIX PRO latakai lengvai montuojami, efektyviai surenka lietaus vandenį nuo JGMC pastato fasadų ir prieigų bei yra paprastai prižiūrimi.

Taip pat objekte sumontuota FASERFIX KS latakų sistema iš plaušu armuoto, presuoto betono. 

Iš viso sumontuota apie 300 m latakų sistemų ir ~ 16 m3 akumuliacinė infiltracinė sistema. 


Nuorodos

Jungtinis gyvybės mokslų centras (JGMC)

Naujieji centrai atidaryti: išsipildė mokslininkų svajonė

Mokslininkai apie JGMC: jis nenusileidžia analogiškiems mokslo centrams Vakaruose

Slender concrete featherweights


VU JGMCzoom
Jungtinis gyvybės mokslų centraszoom
Prie Jungtini gyvybės mokslų centro sumontuoti RECYFIX PRO latakaizoom
VU JGMCzoom
Jungtinis gyvybės mokslų centraszoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy