Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

MODERNI INFILTRACINĖ SISTEMA "VILIJOS" VERSLO PARKE VILNIUJE, LIETUVA

Modern infiltration system for business park Vilija in Vilnius, LithuaniaLietuva - piečiausia iš trijų Baltijos šalių, priimta į Europos Sąjungą 2004 metais, tampa svarbia tranzito šalimi tarp Centrinės, Šiaurės ir Rytų Europos. Lietuvoje yra tarptautinės reikšmės kelių ir geležinkelio tinklas, be to, šalis eksploatuoja didelio užimtumo Baltijos jūros uostą.


Norint palaikyti ekonominį šalies augimą, didėja investicijos į infrastruktūrą. Vienas tokių projektų yra „Vilijos verslo parkas“, kuris pradėtas plėtoti lengvai pasiekiamoje vietoje šalia Vilniaus. Nuo 2010-2011 metų šiame verslo parke pradės veikti logistikos kompleksas, padėsiantis paskirstyti prekių srautų judėjimą 5-7 hektarų ploto komercinėje teritorijoje.

Paviršinių nuotekų akumuliavimui ir infiltravimui projektuotojai buvo numatę gelžbetoninę konstrukciją užimančią apytiksliai 800 m2 plotą. HAURATON įmonės atstovybei Lietuvoje vadovaujantis direktorius Marius Čaikauskas įrodė šiuolaikinių PP infiltracinių elementų privalumus ir taip įtikino atsakingus už projektą asmenis pasirinkti šią infiltracinę sistemą. Pagrindiniai argumentai - nesudėtingas ir laiką taupantis montavimas, o taip pat geras DRAINFIX TWIN elementų akumuliuojamų išvalytų lietaus nuotekų tūrio ir infiltracinio ploto santykis.

Pagrindinio Hauraton kompanijos biuro Rastatt‘e techninių pardavimų komanda, vadovaujama infiltracinių sprendimų specialisto ir diplomuoto inžinieriaus (BA) Rainer Schaible, suteikė techninę pagalbą, dirbant prie šio projekto. Pasitelkdamas DRAINFIX EXPERT projektavimo programą, Rainer Schaible‘as surado sprendimą, kaip įrengti reikiamo tūrio infiltracinę sistemą gana ribotame plote. Išskirtinis iššūkis - didelis sistemos montavimo gylis. Nutiestų vamzdynų padėtis įtakojo, kad sistemos paviršius turėjo būti kelių metrų gylyje po žeme. Virš sumontuotos infiltracinės sistemos buvo įrengta sausa dauba, kad būtų sumažinta ir tolygiai paskirstyta grunto apkrovą ir taip užtikrintas ilgalaikis stabilumas.

Dar vienas uždavinys, kuris turėjo būti išspręstas, kaip surinkti, atvesti ir paskirstyti kritulių vandenį iš 50,000 m2 ploto į infiltracijai skirtą nedidelį plotą projekte. Sprendžiant šią užduotį, vietiniai projekto inžinieriai kartu su HAURATON ekspertais suprojektavo filtravimo - paskirstymo šulinių sistemą, kuri tolygiai paskirstė vandenį po infiltracinių elementų eiles.

„Vilijos verslo parke“ buvo sumontuota apie 2200 DRAINFIX TWIN 1 elementų. Todėl nereikėjo kloti brangios lietaus nuotekų nuvedimo trąsos; vanduo surenkamas, išvalomas, akumuliuojamas ir infiltruojamas į gruntą toje pačioje vietoje, kur jis iškrito.

Infiltracinė sistema Vilniuszoom
Infiltracinė sistema Vilniuszoom
Infiltracinė sistema Vilniuszoom
Infiltracinės sistemos montavimas zoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy