Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Decentralizuota lietaus vandens infiltravimo sistema Rüsselsheim'e, Vokietija

DRAINFIX BLOC

Rüsselsheim‘e statomas naujas prekybos centras. Alzeyer‘o gatvė yra visai šalia „Opel“ automobilių gamyklos, kur ir statomas naujas OBI statybinių medžiagų pardavimo paviljonas su automobilių stovėjimo aikštele ir Kaufland‘o mažmeninės prekybos centras. Abu statiniai užims 20000 m2 ploto. Numatyta didžiulė automobilių stovėjimo aikštelė tarp šių pastatų. Projekto užbaigimas buvo numatytas 2008-ųjų metų vasario mėnesį.

Vystant tokio masto projektą, tampa aišku, kad didelis žemės plotas bus užstatytas ir taps nelaidus lietaus vandeniui. Iškrentančio lietaus kiekis ant šių pastatų stogų yra didesnis, negu vietinis Rüsselsheim‘o miesto savivaldybės lietaus nuotekų tinklas galėtų akumuliuoti ir nuvesti. Atlikus bandymus ir ištyrus statybvietės gruntą, paaiškėjo, kad vietovė tinkama decentralizuotos vandens infiltravimo sistemos įrengimui.

DRAINFIX BLOC elementai decentralizuotai lietaus vandens infiltravimo sistemai
Iš pradžių projekto konsultantai rekomendavo investuotojams pasirinkti infiltracijos laukų sistemą, kurios įrengimas reikalauja didelių finansinių išteklių. Vis dėlto rangovai pasiūlė šį sprendimą persvarstyti ir greitai buvo prieita išvadų, kad infiltracinė sistema iš modulinių elementų būtų geriausias šio atvejo sprendimas . Palyginamuosius skaičiavimus tarp infiltracijos laukų ir modulinės infiltracijos sistemos HAURATON atliko nemokamai. Rezultatai parodė, kad galima ženkliai sutaupyti, nes bus reikalinga mažesnė žemės darbų apimtis ir reikės mažiau žvyro infiltracinės sistemos įrengimui. HAURATON taip pat atliko ir kitus DRAINFIX BLOC infiltracinės sistemos naudingumo skaičiavimus, tokius, kaip atsparumas apkrovoms [vok. SLW 60]; nesudėtingas montavimas.

Infiltracinėje sistemoje yra 4 atskiros infiltracinės tranšėjos, kurių didžiausia - 50,4 metrų ilgio ir 9,6 metrų pločio. Iš viso buvo sumontuota 2500 infiltracinių DRAINFIX BLOC modulių. Infiltraciniai elementai buvo sumontuoti dviemis vertikaliomis eilėmis, kad būtų gautas reikiamas tūris dideliems lietaus vandens kiekiams akumuliuoti. Įdomu tai, kad infiltracinė sistema sumontuota vietoje, kur ateityje numatoma įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Todėl buvo efektyviai panaudota objekto teritoriją ir išspręstas ribotos, statyboms reikalingos žemės klausimas. DRAINFIX BLOC infiltraciniai elementai yra atsparūs ypač didelėms ir ilgalaikėms apkrovoms [vok. SLW 60], todėl tai - saugus ir patikimas sprendimas.

PFASERFIX POINT SUPER taškinis vandens nuvedimas
Paviršinio vandens nuvedimui automobilių stovėjimo aikštelėse yra įrengta 120 FASERFIX POINT SUPER taškinių vandens surinkimo šulinių. Derinant juos su GUGI kaliojo ketaus grotelėmis, tai geriausias sprendimas prekybos centrų stovėjimo aikštelėms. Šie šuliniai gali surinkti didelius lietaus vandens kiekius, taip pat tinkami esant didelėms apkrovoms. Rüsselsheim‘e kiekvienas taškinis lietaus vandens surinkimo šulinys surenka vandenį iš 450 m2 ploto. GUGI kaliojo ketaus grotelės pranašesnės už įprastas juostines groteles, nes apsipirkimo vežimėlių ratukai neužstringa jose.

Naujasis prekybos centras Rüsselsheim‘e yra geras modernios lietaus nuotekų tvarkymo sistemos įrengimo pavyzdys. Lietaus nuotekų tvarkymo sistemos pasirinkimo ir sumontavimo sprendimas įtraukia tiek ekologinius, tiek ekonominius aspektus. Parama projektuojant ir montuojant, kitų paslaugų suteikimas ir visų paviršinių nuotekų surinkimo bei infiltravimo sistemų komponentų tiekimas iš vieno gamintojo leido sukurti geriausią sprendimą ir užtikrinti sklandžią projekto eigą.

 
Decentralizuota lietaus vandens infiltravimo sistema Rüsselheimezoom
Decentralizuota lietaus vandens infiltravimo sistema Rüsselheimezoom
Decentralizuota lietaus vandens infiltravimo sistema Rüsselheimezoom
BLOC infiltraciniai elementai Rüsselheimezoom
 BLOC infiltraciniai elementaizoom
 BLOC infiltraciniai elementaizoom
Decentralizuota lietaus vandens infiltravimo sistema Rüsselheimezoom
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy