Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Potvynių prevencija St. Ives'e Kornvalyje, Anglija

FASERFIX SUPER 500 LATAKAI SAUGO VAIZDINGĄ MIESTO CENTRĄ

St. Ives‘as - tai žvejų miestelis, kuris yra įsikūręs Britanijos salų pietvakarinėje dalyje. Jis garsus savo paplūdimiais ir keliomis meno galerijomis, todėl tai svarbus kultūros centras ir populiari poilsiavimo vieta Anglijoje.

St. Ives‘o miesto savivaldybė buvo labai susirūpinusi centrinės miesto dalies užtvindymo grėsme dėl stačių gatvių, vedančių tiesiai į miesto centrą. Prisiminimai apie 2004-ųjų metų niokojantį potvynį kaimyniniame Boscastle‘o mieste paskatino greičiau kurti naujos paviršinių nuotekų surinkimo sistemos projektavimo planus. Ekspertai manė, kad paprastos surinkimo sistemos nuo gatvių neužteks tokiam dideliam lietaus vandens kiekiui surinkti ir nuvesti. Dėl šios priežasties tik ypač didelio hidraulinio pajėgumo paviršinių nuotekų surinkimo sistemos buvo laikomos geriausiu sprendimu.

Plyšinių latakų sistemos nebuvo pasirinktos, nes buvo baiminamasi, kad plyšių pločio nepakaks greitam ir efektyviam ypač didelio vandens kiekio surinkimui didelio nuolydžio keliuose. Vietoje to, miesto valdžia ieškojo gaminio su didelėmis grotelių kiaurymėmis. Be to, projekte buvo numatyta ypač patvari lietaus nuvedimo sistema, sauganti privažiavimo kelius nuo užtvindymo.

Miesto valdybos dėmesį patraukė FASERFIX SUPER 500 latakai, pagaminti iš plaušu armuoto betono, nes šis gaminys atitiko visus iškeltus reikalavimus: ypatingai patvarūs latakai su dideliu skerspjūvio plotu vandens surinkimui ir tvirtomis kaliojo ketaus grotelėmis (E 600 apkrovos klasės) intensyvaus eismo zonoms. Išskirtinis šių grotelių bruožas – 3 lygiagrečių plyšių juostų eilės, - kiekviena juosta 20 mm pločio, todėl gali praleisti ypač didelius vandens kiekius.

„Carillion Construction“ statybos bendrovė įrengė daugiau nei 100 metrų FASERFIX SUPER 500 latakų įvairiose miesto vietose, siekiant sumažinti užtvindymo pavojų.

Projektą parengti padėjo „HAURATON Anglija“ inžinieriai Andy Beirne‘as ir Steve Wiseman‘as, pateikę tiek teorinius, tiek praktinius patarimus objekto projektavimo ir įrengimo metu. Vietinis statybų priežiūros departamentas, projektuotojai ir rangovai buvo patenkinti puikiu bendradarbiavimu ir pagalba.

FASERFIX SUPER latakaizoom
FASERFIX SUPER drenažo latakaizoom
FASERFIX SUPER latakaizoom
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy