Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

HAURATON drenažo sistema Shetlando dujų apdirbimo gamykloje, Jungtinė Karalystė

Ant Britų kontinentinio šelfo krašto, 125 km šiaurės vakarų kryptimi nuo Šetlando salų, po žeme yra nusidriekę dujų ir naftos laukai, o žemės paviršiuje susiformavo unikali gamta. Tuo pat metu ši vieta turi didelį potencialą Jungtinės Karalystės energetikos pramonėje.

Dujų ir skystų angliavandenilių apdorojimui 540 000 m² ploto sklype statoma gamykla ir rezervuarai. Gamykla bus į rytus nuo Sullom Voe naftos terminalo Šetlande. Nauja gamykla užims apie 250 000 m² plotą. 2010 metų pradžioje pradėta statyti Šetlando dujų gamykla bus prijungta prie Laggan-Tormore jūros povandeninės gavybos sistemos, kurią bendrai plėtoja Total E & P JK ir Dong E & P JK įmonės. Pradėjusi veikti, dujų gamykla bus pajėgi perdirbti iki 14 mln standartinių kubinių metrų dujų per dieną ir joje dirbs apie 70 žmonių. Naują gamyklą valdys Total.

Statybvietės paruošimui ir 3,2 kilometrų privažiavimo kelių statybai 2010v m. kovo mėnesį buvo sudaryta sutartis su Roadbridge Airijos bendrove.

2010 m. spalio mėnesį su Petrofac Offshore Engineering&Operations buvo sudaryta gamyklos inžinerijos, pirkimų, tiekimo, statybos ir eksploatacijos sutartis. 2011 m. birželį Petrofac sudarė sutartį su Morrison Construction dėl objekto infrastruktūros statybos darbų atlikimo, įskaitant požeminių ir paviršinių lietaus drenažo sistemų įrengimą, kelius ir pastatus.

Shetlando dujų gamyklai buvo pasirinkta vieta ant stataus šlaito, o tai pareikalavo daug žemės darbų. Pasirinkta gamyklos vieta ir atšiaurios oro sąlygos (1000-1700 mm vidutinis metinis kritulių kiekis ir dažnos audros) reiškė, kad įrengiama paviršinio vandens drenažo sistema turi būti tvirta ir labai efektyvi. Visas surinktas paviršinis vanduo pirmiausiai turi būti nukreipiamas į atskirtuvus tam, kad prieš išleidžiant į jūrą būtų išvalomas nuo galimų teršalų.

Morrison Construction atliko hidraulinius skaičiavimus ir nustatė, kad vandeniui nuo vietinių kelių ir kitų teritorijų surinkti reikalinga trijų skirtingų dydžių latakų sistema. Po pokalbio su HAURATON JK techninio skyriaus darbuotojais buvo pasirinkti FASERFIX SUPER 300, 400 ir 500 latakai su D400 apkrovos klasės juostinėmis kaliojo ketaus grotelėmis. Pasirinktos grotelės su 20 mm pločio lygiagrečiomis kiaurymėmis, kiekviename pusmetryje. Grotelės užrakinamos HAURATON sukurta bevaržte rakinimo sistema SIDE-LOCK® ir aštuoniais varžtais. 1425 m latakų užsakymą laimėjo Builders Merchants Grafton Group įmonė iš Glazgo.

HAURATON pardavimų ir rinkodaros Jungtinėje Karalystėje direktorius Timas Connolly pabrėžia, pagrindines FASERFIX SUPER latakų savybes, kurios lėmė šios sistemos pasirinkimą Šetlando dujų gamyklos projektui: HAURATON įmonė jau 50 metų yra žinoma kaip plaušu armuoto betono drenažo sistemų gamybos lyderė, kurios gaminiai montuojami visame pasaulyje ir itin sėkmingai eksploatuojami pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis.

HAURATON 1970-ųjų viduryje ištobulintas plaušu armuotas betonas leidžia FASERFIX latakus ir įtekėjimo dėžes gaminti plonesnėmis sienomis, taip pat gaminiai yra daug stipresni, palyginus su panašiais nearmuoto betono gaminiais. Standartinė FASERFIX SUPER latakų sudedamoji dalis - giliai į latako šonus ankeruotos cinkuoto plieno briaunos, kurios apsaugo latakų sieneles nuo mechaninių pažeidimų. Latakai komplektuojami su D400 klasės kaliojo ketaus grotelėmis, pasižymi išskirtiniu atsparumu dilimui ir apkrovoms. Lyginant su kitų gerai žinomų gamintojų gaminiais, FASERFIX latakai yra tokie stiprūs, kad net montavimo metu atlaiko atšiaurias statybvietės sąlygas bei padeda išvengti nuostolių ir prastovų dėl sugadintų gaminių.
HAURATON projekto inžinierius Alanas Baffas kartu su HAURATON Jungtinės Karalystės pardavimo komanda, kad laimėtų šį projektą, atliko puikų darbą ir padėjo klientui visais projektavimo ir hidraulinių skaičiavimų klausimais.

FASERFIX SUPER gaminiai sumontuoti Shetland dujų gamykloje

  • 920 m FASERFIX SUPER 300 latakų su kaliojo ketaus grotelėmis, klasė D 400
  • 460 m FASERFIX SUPER 400 latakų su kaliojo ketaus grotelėmis, klasė D 400
  • 45 m FASERFIX SUPER 500 latakų su kaliojo ketaus grotelėmis, klasė D 400
Shetlando dujų gamykla ant Britų kontinentinio šelfo kraštozoom
Shetlando dujų gamykla ant Britų kontinentinio šelfo krašto
Shetlando dujų gamyklos vietazoom
Shetlando dujų gamyklos vieta
Statyboszoom
Statybos
Shetlando dujų gamyklos statyboszoom
Shetlando dujų gamyklos statybos
Montuojami FASERFIX SUPER latakai su kaliojo ketaus D 400 klasės grotelėmiszoom
Montuojami FASERFIX SUPER latakai su kaliojo ketaus D 400 klasės grotelėmis
Shetlando dujų gamykloje montuojami FASERFIX SUPER latakai su kaliojo ketaus D 400 klasės grotelėmiszoom
Shetlando dujų gamykloje montuojami FASERFIX SUPER latakai su kaliojo ketaus D 400 klasės grotelėmis
FASERFIX SUPER latakų montavimaszoom
FASERFIX SUPER latakų montavimas
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy