Hauraton paviršinių nuotekų surinkimas

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

Brazilijos stadionuose panaudoti HAURATON lietaus nuotekų latakai

Architektai pasitiki RECYFIX serijos latakais, pagamintais Vokietijoje

Penkiuose Pasaulio futbolo čempionatui skirtuose stadionuose Brazilijoje sumontuotos HAURATON paviršinių nuotekų surinkimo sistemos. Panašios HAURATON drenažo sistemos jau veikia daugelyje kitų stadionų, kuriuose vyksta tarptautiniai sporto renginiai.

Penkių stadionų projektuotojai buvo ypatingai sužavėti latakais iš poliolefinų, kuriuos ir pasirinko montuoti stadionuose. HAURATON gaminiai buvo sumontuoti Corinthians arenoje, Amazônia arenoje, Nacionaliniame Brazilijos stadione, Marakanos stadione bei Grêmio arenoje. Šių projektų iššūkis buvo parinkti tinkamų hidraulinių savybių latakus, kurie būtų estetiškai patrauklūs. Medžiagos turėjo būti atsparios aplinkos poveikiams , korozijai ir ilgalaikei saulės spindulių radiacijai. Pasaulio futbolo čempionato dalyvių saugumui užtikrinti buvo pasirinktos neslidžios ir pėstiesiems pritaikytos latakų grotelės.

Arena Corinthians – futbolo stadionas San Paule

Corinthians arenoje vyko pirmosios 2014 Pasaulio futbolo čempionato rungtynės. Arena talpina apie 68000 žiūrovų. Šiame stadione buvo sumontuoti RECYFIC PLUS drenažo latakai pagaminti iš poliolefinų su plienine briaunų apsauga. Latakai buvo uždengti C250 ir D400 apkrovos klasės grotelėmis iš kaliojo ketaus. Latakai surenka perteklinį kritulių vandenį nuo stadiono prieigų, tribūnų, futbolo aikštės ir teritorijų besiribojančių su aikšte. Corinthians arenos projekto vadovas Lea Alves iš „Odebrecht“ įmonės papasakojo kokiais kriterijais buvo vadovaujamasi renkantis gaminius ir dėl kokių privalumų pasirinko HAURATON drenažo sistemą. „Lietaus vandens surinkimo latakai privalėjo atitikti keletą labai specifinių reikalavimų, kad juos būtų galima naudoti Corinthians arenoje. Trumpas produkcijos pristatymo laikas, lengvas montavimas ir nepriekaištingas lietaus vandens nuvedimo patikimumas, buvo vieni iš esminių kriterijų“ – sakė Lea Alves. „Ne paskutinėje vietoje buvo ir kaina bei technologijos išbaigtumas. <...> Projekto sėkmė priklausė nuo tvirto ir patikimo partnerio, kuriuo, šiuo atveju, buvo HAURATON“

Arena Amazônia Manauso mieste

RECYFIX PLUS bei RECYFIX STANDARD latakai buvo sumontuoti arenoje Amazônia. Manauso miesto arena yra tipinis futbolo stadionas talpinantis 44310 žiūrovų. Pasaulio futbolo pirmenybėms skirtą stadioną projektavo architektūros biuras „GMP“. Aikštyno drenavimui skirti latakai jungia žaidimui skirtą natūralią veją su plotais, padengtais dirbtine veja. Dideli kritulių kiekiai, būdingi drėgnam tropiniam Amazonės klimatui, yra patikimai surenkami HAURATON latakais, pasižyminčiais ypatingai geromis hidraulinėmis savybėmis.

Nacionalinis Brazilijos stadionas

Nacionaliniame Brazilijos stadione vyko 2013 m. FIFA Konfederacijų taurė. Stadionas buvo pastatytas vietoj seno daugiafunkcinio stadiono, nugriauto 2010 m. Beveik 1400 metrų RECYFIX STANDARD latakų su cinkuoto plieno tinklinėmis grotelėmis buvo sumontuoti stadione ir aplinkinėse teritorijose. Siekiant groteles maksimaliai pritaikyti pėstiesiems, buvo pasirinktos tinklinės grotelės su siaurais 30 x 10 mm plyšiais. Latakai užtikrina patikimą lietaus vandens surinkimą nuo tribūnų ir kitų stadiono prieigų. Taip pat buvo sumontuota 400 metrų RECYFIX PRO 100 latakų pagamintų iš poliolefinų su GUGI dizaino tinklinėmis grotelėmis, pagamintomis iš PA-GF kompozito. Statybininkai buvo nustebinti latakų sistemos paprastumu, elementų lengvumu ir dužimui atsparia latakų medžiaga. Dėka išskirtinių PA-GF kompozito savybių, grotelės ilgą laiką išlaiko savo prekinę išvaizdą. Grotelių medžiaga kaip ir patys latakai yra atsparūs korozijai ir rūdijimui. Latakai pasižymi išskirtiniu patvarumu ir ilgai išliekančia puikia išvaizda. Nacionalinis stadionas talpina 70064 žiūrovų ir yra antras didžiausių 2014 m. pasaulio pirmenybių stadionų.

Marakanos stadionas Rio de Žaneire

HAURATON latakai buvo naudojami ir Marakanos stadione. Čia buvo sumontuoti korozijai atsparūs RECYFIX PRO latakai. Beveik 400 metrų latakų su GUGI dizaino tinklinėmis grotelėmis, pagamintomis iš PA-GF kompozito, surenka vandenį nuo tribūnų. Vietos, patiriančios didesnes apkrovas, yra drenuojamos RECYFIX PLUS X 300 latakais su grotelėmis iš kaliojo ketaus. Latakai pagaminti iš dužimui atsparios medžiagos, o latakų viršutinės dalys yra papildomai apsaugotos cinkuoto plieno briauna. 300 mm nominalaus pločio latakai užtikriną didelį hidraulinį pajėgumą. Marakanos stadione vyks baigiamosios Pasaulio futbolo pirmenybių rungtynės. Didžiausiame Brazilijos Marakanos stadione telpa 73531 sirgalių.

Grêmio arena Porto Alegrėje

Grêmio arena yra multifunkcinis stadionas esantis Porto Alegrės mieste. Šiame stadione paviršinės nuotekos nuo aikštės surenkamos ir nuvedamos patikimos ir efektyvios RECYFIX PRO latakų sistemos pagalba. Kaip ir visi RECYFIX linijos gaminiai šie latakai turi konkurencinių pranašumų: jie yra lengvi, nedužta, lengvai apdirbami ir 100% perdirbami. Sumontuoti latakai yra išskirtinai atsparūs, UV stabilūs, ir puikiai tinka intensyviai eksploatuojamoms teritorijoms.

RECYFIX latakai jungia žaidimui skirtą natūralią veją su plotais, padengtais dirbtine vejazoom
RECYFIX latakai jungia žaidimui skirtą natūralią veją su plotais, padengtais dirbtine veja
Arena Amazônia Manauso miestezoom
Arena Amazônia Manauso mieste
RECYFIX STANDARD latakai buvo sumontuoti stadionuose ir aplinkinėse teritorijosezoom
RECYFIX STANDARD latakai buvo sumontuoti stadionuose ir aplinkinėse teritorijose
Corinthians arenoje vyko pirmosios 2014 Pasaulio futbolo čempionato rungtynėszoom
Corinthians arenoje vyko pirmosios 2014 Pasaulio futbolo čempionato rungtynės
Futbolo stadionas San Paulezoom
Futbolo stadionas San Paule
Marakanos stadionas Rio de Žaneirezoom
Marakanos stadionas Rio de Žaneire
 
 
 
 

UAB BAU Sistemos

01113 Vilnius / LT-Lietuva
+370 659 65690
info@bausistemos.lt

 

Imprint        Privacy policy